Kérdése van? 06309628617
26 milliárd jótékony baktérium kapszulánként
A ColonBalance probiotikum hiánypótló termékként, Hazánkban egyedülálló módon olyan jótékony baktérium törzseket tartalmaz igen magas csíraszámban, melyek igazoltan segíthetik az irritábilis bél szindrómával küzdők életminőségének javulását. Az egyes törzsek kiválasztása gyógyszerészek által közölt tanulmányokra alapozva történt.
A probiotikum természetes flóraalkotó törzseket tartalmaz, melyek a megfelelő emésztés és a bélnyálkahártya védelme mellett számos pozitív élettani hatással bírhatnak.
A flóraalkotó törzsek védik és táplálják a bélnyálkahártyát, ezáltal szabhatnak gátat a Lyukas bél szindróma kialakulásának (ez egy igen kártékony folyamat, hiszen a nyitott-sérült bélfalon keresztül ételtoxinok, emésztetlen vagy félig emésztett étel komponensek, fehérje töredékek, kórokozók léphetnek be a véráramba, ezek eljuthatnak számos szövethez, ahol helyi immunreakciót, gyulladást és akár autoimmun folyamatokat is elindíthatnak). A modern probiotikum elődje, melyek fermentált ételek, tejtermékek voltak már a bibliai időkben is az emésztési gondokkal küzdők javasolt kiegészítői voltak.
Készítményünket bárki fogyaszthatja, hiszen a probiotikum specifikus törzsei számos pozitív élettani hatást biztosítanak egészséges felnőttek számára is:
– Javítják az emésztési folyamatot,
– Emésztési problémák esetén a probiotikum a benne található jótékony törzseknek és rostanyagnak köszönhetőenhatékony kiegészítő,
– Csökkenthetik az ételkomponensekkel szembeni érzékenységet és az ételallergiák kialakukásának esélyét
– Meglévő érzékenység esetén a tünetek gyakorisága, erőssége csökkenhet
– Támogatják az immunrendszer megfelelő működését,
– Gátolják a patogén törzsek megtelepedését a bélflórában,
– Számunkra kedvező hatású protektív nutrienseket: vitaminokat, zsírsavakat, gyulladáscsökkentő faktorokat és antioxidánsokat termelnek,
– Segítik a káros, toxikus anyagok semlegesítését.
C.F.U.: az élő baktériumok mennyisége
Az áteresztő bél esetén a bél lumene felől olyan félig emésztett vagy emésztetlen ételkomponensek, fehérjetöredékek, valamint kórokózó törzsek, illetve a bélflóra rossz állapota miatt toxikus melléktermékek jutnak a keringésbe és a szervezet számos pontjára, amelyek fokozzák a szervezet gyulladáskészségét, gyulladásos faktorokat szabadítanak fel, állandó jelleggel lefoglalják az immunrendszert és akár autoimmun folyamatokat is elindíthatnak.
A lactobacillusok, főként a L. rhamnosus és plantarum, valamint a Bifidobacteriumok mint a B. lactis igazoltan gátat szabhatnak a szivárgó bél jelenségnek, hiszen javítják a nyálkahártya barrier funkcióját, támogatják a bélnyálkahártya regenerációját, táplálják azt, valamint megakadályozhatják patogén törzsek megtelepedését és képesek visszaszorítani a gyulladásos folyamatokat is a bélfalban (a gyulladáskeltő citokin termelés csökkentése útján).
Egy 2017-es állatkísérlet során kórokozó baktériumokkal többek között Klebsiella pneumoniaeval és Salmonella entericával fertőztek meg a kutatók egereket. Az egerek egy része L. rhamnosus probiotikus kezelésben részesültek. A probiotikum hatására visszaszorult a tápcsatornai szivárgás (tehát javult a bélnyálkahártya barrier funkciója, csökkent a fokozott áteresztő képessége, így kevesebb kórokozó tudott a keringésbe jutni), ennek köszönhetően a probiotikummal kezelt állatok szepszis okozta halálozása is kevesebb volt a kontroll csoporthoz képest. Mindezeken kívül a L. rhamnosus gyulladáscsökkentő hatást mutatott a gyulladásban résztvevő citokin termelés visszaesésével párhuzamosan. A kezelés hatására mérséklődtek a baktérium fertőzésre jellemző tünetek, a Salmonella enterica mennyisége a kezelt állatok székletében csökkent. [1]
Az IBS egy ma sem teljesen tisztázott betegség, milliók életét keseríti meg az állandó emésztőszervrendszeri panaszokkal, mely egyaránt jelentkezhet a gyomor és a bélrendszer területén is. Jellemzően görcsökre, fokozott gázképződésre, puffadásra, hasi fájdalomra , hasi diszkomfortra, székrekedésre vagy éppen hasmenésre panaszkodnak a betegek. Az IBS kialakulásában a környezeti tényezők és a genetikai háttér mellett egyre nagyobb szerepet tulajdonítanak az ételintoleranciának, azaz a bizonyos ételkomponensekkel szembeni fokozott érzékenységnek pl.: glutén, laktóz, kazein stb. A rosszul emésztett és intoleranciát kiváltó anyagok irritálják a bélnyálkahártyát, helyileg gyulladás alakulhat ki.
A tápcsatornánk számára nehezen lebontható élelmiszerek, mint például a keményítőtartalmú kenyér, tésztafélék, illetve a sokaknál fokozott érzékenységet kiváltó glutén, laktóz feldolgozásában (átalakításában) rendkívül fontos szerepet játszanak a bélflórát alkotó törzsek. A lactobacillusok és a bifidobaktériumok (megfelelő probiotikum formájában is) enzimatikus úton segítik ezeknek az anyagoknak a lebontását vagy az adott személy számára könnyebben tolerálható anyaggá való átalakítását. Lactobacillus és bifidobaktérium tartalmú probiotikumokat a 60-as évektől javasolják a szakemberek emésztési problémák esetén.
A bélflóra károsodása, a patogén törzsek elszaporodása azaz a disbiosis (gázképződés, toxikus anyagcseretermékek szintje nő) szintén gyengíti a bélnyálkahártya funkcióját és megújulási képességét, fokozódik a bél áteresztő képessége, gyulladásos kaszkád jön létre (infekció, de akár szepszis is), valamint kóros immunfolyamatok sora indulhat útjára (atopia, asthma, ételallergia, autoimmun folyamat), romlik a bél motilitás és fokozódik a zsigeri érzékenység. Mindezek kedveznek az IBS kialakulásának.
Az IBS-es betegek 70-90%-ának van pszichiátriai komorbiditása, leginkább majd depresszió jelentkezik a betegeknél. [2]
A megfelelő flóraalkotó törzsek jelenlétében csökkenhet a bélfal körüli gyulladás, erősödhet a bélnyálkahártya regenerációs képessége, növekedhet a bélnyálkahártyát védő és tápláló anyagok mennyisége (butirát, propionát, vajsav stb), eredményesebb lehet a kevésbé tolerált ételkomponensek feldolgozása a bélben. Egyes probiotikus törzsek (pl.: L. rhamnosus) javíthatják a közérzetet, szorongásoldó, kedélyjavító hatással is rendelkeznek a szerotonin szint növelő hatásuk útján. Mindezeken keresztül gátat szabhatunk az áteresztő bél kialakulását segítő faktorok utánpótlásának, csökkenhet a kellemetlen tünetek intenzitása és javulhat az emésztőrendszer panaszokkal küzdők életminősége.
OGYÉI notifikációs száma: 21868/2019.
Összetevők: konjak gyökér kivonat (95% glükomannán), HPMC cellulóz kapszulahéj (gyomorsaválló), lactobacillus rhamnosus GG, bifidobacterium lactis (BI-04), lactobacillus plantarum (Lp-115), lactobacillus reuteri (1E1), bifidobacterium infantis (Bi-26)
Kiszerelés: 60 db kapszula (VEGAN – cellulóz alapú, színezékmentes)
Javasolt adag: napi 1 kapszula
Fogyasztási javaslat: közvetlenül étkezés előtt vagy közben folyadékkal (a probiotikumok fogyasztása során fokozottan figyeljünk oda a megfelelő folyadékbevitelre)
Tárolás: lehetőség szerint hűtve, párától védve tárolandó a baktériumok élettartamának megőrzése végett
A ColonBalance Plus probiotikum nem gyógyszer, illetve semmilyen orvosi kezelést nem hivatott helyettesíteni! Betegség esetén mindenképpen forduljon szakorvoshoz! A készítmény fogyasztása előtt kérje ki kezelőorvosa véleményét!